Головна Суспільство відключення світла сьогодні скасовані до 17 години

відключення світла сьогодні скасовані до 17 години

by Max

Погодинні відключення тимчасово скасували завдяки сонячній погоді, повідомив національний оператор «Укренерго» 21 травня.

«Наразі, з 11:00 до 17:00 Диспетчерський центр «Укренерго» скасував обмеження споживання в усіх областях. Це стало можливим завдяки зменшенню хмарності в усіх регіонах. Промислові та дахові сонячні електростанції збільшили обсяги виробництва, відповідно – дефіцит в енергосистемі зменшився», – заявляє компанія.

Крім того, українська енергосистема на запит оператора Польщі зараз приймає надлишки електроенергії з цієї країни. «Укренерго» просить перенести користування енергоємними приладами на денні години замість вечора та ночі. Із 17 години до кінця доби графіки відключень будуть діяти в усіх регіонах України.

Оператор наголошує, що графіки погодинних відключень можуть бути застосовані при перевищенні визначених лімітів обсягів для кожної області. Якщо область споживає електроенергію в межах доведеного ліміту, знеструмлення можуть не застосовуватись.

Читайте також: «Укренерго»: в системі зберігається значний дефіцит, планується імпорт електроенергії з 5 країн

«Укренерго» прогнозує імпорт електроенергії з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови протягом доби.

За даними компанії, на ранок знеструмлені 416 населених пунктів, внаслідок бойових дій є нові знеструмлення у Донецькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях.

Російські війська цієї весни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Зокрема, вночі і вранці 8 травня, за даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації й передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Після цього через дефіцит електроенергії компанія «Укренерго» запровадила спершу обмеження на енергопостачання для промисловості й бізнесу, згодом – відключення для побутових споживачів.

Після хвилі масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури Міністерство енергетики України оцінило збитки для енергосистеми в понад мільярд доларів, розповів профільний міністр Герман Галущенко.

Ще новини