Внаслідок російських атаки вночі проти п’ятниці майже 70 тисяч споживачів в Житомирській та Київській областях залишалися без світла – про це оператор повідомив 26 липня.
«Через пошкодження обладнання знеструмлювалось понад 68 тисяч споживачів в окремих районах Житомирської та Київської областей. На ранок без світла залишались близько 30 тисяч споживачів на Житомирщині та Київщині. Триває процес відновлення енергопостачання», – йдеться в повідомленні.
Компанія додає, що сьогодні заходи обмеження тривають із 7 години ранку до кінця доби. При цьому у проміжках 7:00-13:00, 18:00-20:00, 23:00-24:00 застосовується одна черга відключень, з 13:00 до 18:00 і з 20:00 до 23:00 – дві черги.
Читайте також: У Міненерго стверджують, що дані про аварію на Південноукраїнській АЕС є фейком
«Нагадуємо, що споживачі кожної області, які не належать до переліку об’єктів критичної інфраструктури, розділені на 6 черг (груп). Застосування обмежень до трьох черг означає, що для половини споживачів у кожному регіоні одночасно застосовані погодинні відключення. Якщо застосовано більше, ніж три черги графіків – обмеження розповсюджуються на більшу кількість споживачів. Інформацію щодо графіків відключень в кожному регіоні дивіться на сайтах обленерго або на їхніх сторінках у соцмережах», – роз’яснює оператор.
Загалом внаслідок бойових дій, за даними «Укренерго», тривають знеструмлення у Житомирській, Харківській, Київській, Донецькій, Херсонській, Миколаївській областях.
Повітряні сили звітували про збиття 20 з 22 російських безпілотників під час нічної атаки 26 липня.
Читайте також: «Київводоканал» заперечує повідомлення про графіки відключення водопостачання в столиці
В Україні діють графіки погодинних вимкнень світла, головна причина їх застосування – наслідки ракетних та дронових ударів РФ по українських електростанціях. За даними «Укренерго», втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт потужності, що еквівалентно споживанню у пікові години влітку Нідерландів або Фінляндії.
На дефіцит потужності в системі також впливає зростання споживання через літню спеку.