Головна Суспільство польські протестувальники сьогодні не пропускатимуть вантажівки до Польщі через Угринів

польські протестувальники сьогодні не пропускатимуть вантажівки до Польщі через Угринів

by Max

Триває обмеження руху для вантажівок через українсько-польський кордон, повідомляє Державна прикордонна служба 11 березня.

«Сьогодні з 9.00 протестувальники не пропускатимуть вантажівки через пункт пропуску «Угринів» в напрямку Польщі. На виїзд з Польщі пропускатимуть по 4 вантажні автомобілі щогодини», – заявляє відомство.

Також, за даними прикордонників, протестувальники 13 березня планують відновити блокування вантажівок у напрямку пункту пропуску «Корчова-Краківець».

На пунктах перетину «Дорогуськ-Ягодин», «Зосін-Устилуг», «Долгобичув-Угринів», «Хребене – Рава-Руська», «Медика-Шегині» обмеження руху для вантажних автомобілів тривають.

Читайте також: «Вся Польща зупиниться»: фермери анонсували протест по всій країні

Згодом ДПСУ повідомила, що перед пунктом пропуску «Зосін-Устилуг» учасники протесту планують не пропускати жодної вантажівки.

«На в’їзд в Україну польські ферми пропускатимуть по 6 вантажних автомобілів щогодини», – додали прикордонники.

3 березня у відеозверненні президент Володимир Зеленський сказав, що Україна та Польща мають знайти рішення для розблокування кордону, адже ситуація, яка там склалася, «вийшла за межі економіки та моралі».

9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Упродовж місяця вони планують блокувати всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.

Читайте також: Остаточного порозуміння з урядом немає – польські фермери про зустріч із Туском

Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва. За час протесту польських фермерів сталися щонайменше чотири випадки розсипання українського збіжжя.

Акції фермерів зі схожими вимогами також тривають в інших країнах Європи.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляє, що питання деблокування кордону з Польщею має бути вирішене до 28 березня, інакше Україна залишає за собою право застосовувати дзеркальні заходи на пунктах пропуску.

Ще новини