Головна Суспільство Данія виділить понад 30 мільйонів доларів на гуманітарну підтримку України

Данія виділить понад 30 мільйонів доларів на гуманітарну підтримку України

by Max

Уряд Данії погодив новий пакет гуманітарної допомоги Україні на 250 датських крон (близько 35 мільйонів доларів) – про це Міністерство закордонних справ країни повідомило 7 травня.

За даними уряду, близько 40% населення, яке залишається в Україні, потребують гуманітарної допомоги.

Міністр співробітництва в галузі розвитку та глобальної кліматичної політики Ден Йоргенсен назвав гуманітарну ситуацію в Україні «надзвичайно серйозною». Він вказав на мільйони переміщених людей, знищене житло, ускладнений доступ до води, опалення та електроенергії.

Читайте також: Данія планує посилити підтримку оборонної промисловості України – Умєров

«Особливо катастрофічного рівня досягла ситуація в прифронтових районах. Багато жінок і дітей особливо вразливі. За допомогою цього нового пакету підтримки ми прагнемо забезпечити невідкладну гуманітарну допомогу та захист, що рятує життя, для найбільш вразливих груп», – сказав Йоргенсен.

До пакету увійде базова екстрена допомога, така як харчі, ліки, вода та притулок для українців у найбільш постраждалих районах. Також він передбачає заходи для протидії ризикам, на які наражаються жінки й дівчата, в тому числі сексуальному або гендерно обумовленому насильству. Йдеться, наприклад, про психологічну підтримку та медичну допомогу для матерів.

Наприкінці квітня уряд Данії погодив збільшення військової підтримки України на додаткові 4,4 мільярда данських крон (590 мільйонів євро) у 2024 році.

Ще новини