У військових частинах та установах, підпорядкованих Сухопутним військам Збройних сил України (ЗСУ), були посилені заходи безпеки у відповідь на нещодавні випадки підривів біля територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Відомості про це надало управління комунікацій командування Сухопутних військ ЗСУ.
Про це розповідає Наголос
Слідство щодо нападів на ТЦК
Відзначається, що правоохоронні органи наразі проводять слідство стосовно випадків нападу на ТЦК та СП. Усі військові частини, установи та заклади, які підпорядковані Командуванню Сухопутних військ ЗСУ, вжили додаткових заходів безпеки для захисту особового складу, цивільного персоналу та відвідувачів від можливих надзвичайних ситуацій.
«Наразі правоохоронними органами ведеться слідство стосовно випадків нападу на ТЦК та СП. У всіх військових частинах, установах та закладах, підпорядкованих Командуванню Сухопутних військ ЗСУ, посилено безпекові заходи з метою убезпечення особового складу, цивільного персоналу та відвідувачів від можливих позаштатних ситуацій», – наголосили у відомстві.
Додавання нових заходів безпеки
Згідно з даними командування, були вжиті такі заходи:
- Посилення патрулювання периметра військових об’єктів та прилеглих територій;
- Ужиття посиленого контролю доступу на території військових об’єктів;
- Встановлення та удосконалення систем відеоспостереження, а також технічних засобів для виявлення та попередження несанкціонованих дій;
- Проведення додаткових інструктажів та навчання з особовим складом охорони щодо дій у надзвичайних ситуаціях.
Крім того, були проведені інструктажі для особового складу та цивільного персоналу стосовно взаємодії з черговими службами ДСНС, поліції та СБУ у випадку виявлення підозрілих предметів на території військових об’єктів, несанкціонованого проникнення сторонніх осіб та виникнення інших надзвичайних ситуацій.
З початку лютого у різних регіонах сталися кілька вибухів біля будівель ТЦК. Зокрема, 1 лютого в Рівненському ТЦК пролунав вибух, унаслідок якого загинула одна людина, ще восьмеро зазнали поранень. На наступний день, 2 лютого, біля ТЦК у Павлограді також стався вибух, внаслідок якого постраждала одна особа.
Служба безпеки України розкрила деталі вибуху в Рівному, зазначивши, що російський агент діяв «втемну» та «навмисно підірвав разом із вибухівкою, яку він приніс всередину будівлі». Відомо, що фігурант справи – 21-річний безробітний чоловік із Житомирської області, завербований представником російських спецслужб під час пошуку роботи через соціальні мережі.
Також 5 лютого стався вибух поблизу територіального центру комплектування у Кам’янці-Подільському, внаслідок якого загинула одна людина та ще четверо отримали поранення. На думку мера міста Михайла Посітки, загинула особа, яка принесла підозрілу передачу, що і вибухнула.