За результатами аудитів з березня по липень 2024 року Міністерство оборони України у співпраці з Державною митною службою виявили потенційні ризики незаконного використання гуманітарної допомоги на суму понад 171 мільйон гривень, повідомила пресслужба Міноборони 26 серпня.
Зокрема, за даними Держмитслужби, для потреб Збройних сил України через митний контроль пройшли:
- 424 одиниці транспортних засобів;
- 476.23 тонн товарів різних найменувань без зазначення вартості;
- 6.2 тонни продуктів харчування та пластикових гранул.
«Однак у відомстві не змогли підтвердити факт отримання цієї номенклатури військовими підрозділами. Міноборони направило відповідні повідомлення до правоохоронних органів для оцінки правомірності дій окремих посадових осіб за ознаками незаконного збагачення, привласнення майна та зловживання службовим становищем», – кажуть у міністерстві.
За словами виконувача обов’язків директора Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони Олександра Титковського, важливо «гарантувати, що кожен елемент допомоги дійде до наших захисників на передовій».
«Ми продовжимо вдосконалювати механізми контролю та звітності для забезпечення прозорості та ефективності використання гуманітарної допомоги», – сказав він.
У 2022 році Служба безпеки України і Національне антикорупційне бюро повідомляли про розслідування про можливе незаконне привласнення гуманітарної допомоги високопосадовцями в Запорізькій області.