Журналістка Марія Пономаренко, яка була засуджена у Росії за звинуваченнями у поширенні фейкової інформації про російську армію та напад на співробітників колонії, оголосила голодування у рамках протесту проти умов утримання. Про це повідомила її підтримуюча група.
Обставини голодування та умови утримання
Пономаренко розпочала голодування ще 13 квітня, пояснюючи своє рішення «нелюдським ставленням до неї». За словами засудженої, у її камері штрафного ізолятора відсутні перегородки, що порушує її приватність при користуванні туалетом. Вона відмовилася від їжі, щоб зменшити кількість фізіологічних потреб і уникнути контакту з іншими особами.
“Вона також повідомила, що адміністрація колонії блокує її листи. За її словами, всі листи, за винятком тих, у яких вона просить запросити адвоката, конфісковані. У колонії це пояснюють тим, що в листах нібито є «хибна інформація» та «дискредитація установи».”
Обмеження комунікації та інші порушення прав
Крім того, у колонії припинили видавати бланки згоди на передачу персональних даних, які Пономаренко мала підписувати для відповідей на запити сторонніх осіб. Вона просила адміністрацію зробити копії цих документів за її гроші, але отримала відповідь, що «послуги з набирання тексту не входять у їх обов’язки». Це ускладнює її можливість контролювати інформацію, яка поширюється про неї.
Раніше, у лютому 2023 року, її засудили до шести років колонії за звинуваченнями у поширенні фейків про російську армію через пост про удар по драмтеатру в Маріуполі. Вже у колонії проти Пономаренко порушили нову кримінальну справу, звинувативши її у нападі на двох співробітників пенітенціарної служби, які силою намагалися відвести її на дисциплінарну комісію. Журналістка заперечує ці звинувачення і відкидає будь-які провини. За ці обвинувачення її засудили до одного року та 10 місяців колонії.