Головна Політика Зеленський відповів на питання, чи досі стоїть перед Україною мета повернутися до меж 1991 року

Зеленський відповів на питання, чи досі стоїть перед Україною мета повернутися до меж 1991 року

by Max

Якщо російські війська залишаться на території України – це перетвориться у заморожений конфлікт і матиме ризик повторного вторгнення Росії. Про це Президент України Володимир Зеленський сказав в Інституті Рональда Рейгана у США.

«Коли ви говорите про територію, то ви повинні розуміти, що нам потрібно насамперед рятувати людей і державу. І ми не члени НАТО, у нас немає такої парасольки. Нам потрібно, щоб Путін програв. Ми не хочемо, щоб він був на нашій території, тому що в будь-якому разі це заморожений конфлікт. І це питання років, коли він знову прийде з вторгненням, а він це зробить», – сказав Зеленський, відповідаючи на запитання журналіста, чи стоїть перед Києвом, як і раніше, мета повернути контроль над територіями в межах 1991 року.

Зеленський додав, що найкращий спосіб, аби зупинити війну – підготувати план і організувати протягом наступних місяців другий саміт миру: «Щоб світ натиснув на Путіна, щоб зупинити війну».

Раніше у січні міністр оборони Рустем Умєров заявив, що стратегічною метою України залишається вихід на кордони 1991-го року, включно з адмінкордонами Донецької й Луганської областей і Кримом.

Читайте також: Саміт НАТО у Вашингтоні і «міст» для України: що це означає

15–16 червня Швейцарія приймала Глобальний саміт миру, в якому брала участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них не було.

Понад 80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.

Ще новини