Головна Суспільство Зеленський розповів про угоду зі США щодо рідкісноземельних копалин

Зеленський розповів про угоду зі США щодо рідкісноземельних копалин

by Черненко Аліна

Президент України Володимир Зеленський висловив готовність до укладання угоди зі США, що стосується доступу до рідкісноземельних копалин. Він підкреслив необхідність отримання гарантій безпеки від союзників у рамках будь-якого врегулювання. За його словами, «Україна «відкрита до укладання угоди зі США щодо доступу до рідкісноземельних копалин та потребує гарантій безпеки від союзників».

Про це розповідає Наголос

«Якщо ми говоримо про угоду, то давайте укладати угоду – ми тільки за це. Нам треба зупинити Путіна і захистити те, що ми маємо – дуже багатий Дніпровський регіон, центральну Україну», – зазначив він.

Зеленський звернув увагу на те, що до 20% мінеральних ресурсів України, зокрема близько половини родовищ рідкісноземельних елементів, наразі перебувають під контролем російських окупантів. Він нагадав, що «Москва може відкрити доступ до цих ресурсів для своїх союзників – Північної Кореї та Ірану».

Президент акцентував, що «Україна має найбільші у Європі запаси титану, необхідного для авіаційної та космічної промисловості, а також урану, що використовується у ядерній енергетиці. Багато родовищ титану були виявлені на північному заході України, далеко від зони бойових дій».

Водночас він підкреслив, що Україна не прагне «віддати» свої ресурси, а шукає «взаємовигідного партнерства для їх спільної розробки».

«Американці допомогли найбільше, тому американці мають отримати найбільше. Вони повинні мати цей пріоритет, і вони його матимуть. Я також хотів би поговорити про це з президентом Трампом», – зауважив український лідер.

Раніше президент США Дональд Трамп висловлював бажання укласти угоду з Україною, яка б забезпечила доступ США до рідкісноземельних мінералів, що використовуються в електроніці. Зеленський підтвердив, що українська влада готова до такої співпраці.

У відповідь на зацікавленість Трампа, влада кремля прокоментувала, що це може бути спробою придбання військової допомоги. Канцлер Німеччини Олаф Шольц також засудив цю пропозицію, наголосивши, що пов’язувати оборонну допомогу Україні з правами доступу до її природних ресурсів «було б дуже егоїстично». Він зазначив, що ці ресурси краще спрямувати на відновлення країни після війни.

Нагадаємо, що у вересні 2024 року Зеленський відвідав США, де презентував свій «план перемоги України» різним політичним силам, включаючи демократів та республіканців на чолі з Трампом. Згідно з інформацією, отриманою журналістами, два з п’яти пунктів цього плану були розроблені спеціально для Трампа. Один з пунктів передбачає заміну американських військових в Європі українськими військовими після закінчення війни, а інший – спільне використання природних ресурсів України із західними партнерами.

Ще новини