Головна Політика Зеленський озвучив, чого Україна очікує від «Рамштайну»

Зеленський озвучив, чого Україна очікує від «Рамштайну»

by Max
Зеленський озвучив, чого Україна очікує від «Рамштайну»

Президент України Володимир Зеленський озвучив, чого Київ очікує від зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн».

«Дуже важливо, щоб були пріоритети. Системи ППО. Це не просто слова. Це дуже конкретні речі, і вони нам потрібні в дуже конкретних географічних точках на нашій землі», – сказав Зеленський у Брюсселі під час брифінгу з генсеком НАТО Єнсом Столтенберґом.

За його словами, також Україна потребує далекобійних ракет, зброї.

«Не має значення, як це назвати, проблема у тому, як отримати. Це потрібно з тієї причини, щоб витіснити Росію з нашої землі», – сказав він.

«Третє: як захищати, як просто стояти кожного дня і оборонятися. Не про контрнаступ. Контрнаступ – це один напрямок, але потрібно також оборонятися, бо по той бік – Росія, велика армія терористів. Це про артилерію», – додав Зеленський.

11 жовтня в Брюсселі відбудеться 16-та зустріч Контактної групи з питань оборони України.

Як заявила напередодні постійна представниця США при НАТО Джуліан Сміт, 16-та зустріч у форматі «Рамштайн» зосередиться насамперед на протиповітряній обороні для неї та боєприпасах, а також «низці інших систем, які їм (українцям – ред.) зараз потрібні».

Президент України Володимир Зеленський 11 жовтня перебуває з неоголошеним раніше візитом в Бельгії. У Брюсселі в українського президента заплановані зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенберґом, міністром оборони США Ллойдом Остіном. Також він вперше офлайн візьме участь у засіданні «Рамштайну».

Ще новини