Головна Події Зеленський очікує, що до комюніке про основи миру приєднаються ще більше країн

Зеленський очікує, що до комюніке про основи миру приєднаються ще більше країн

by Max

Президент України Володимир Зеленський очікує, що до спільного комюніке про основи миру приєднаються ще більше країн.

«Комюніке відкрите. І є країни, які думають щодо приєднання, у них є відповідні консультації. Є різні країни з різними думками. Ми повинні поважати думку кожного і кожної, якщо вони не є окупантами. Тому потенційна кількість буде збільшуватися. Це зрозуміло. Також є кількість країн, які не змогли бути на найвищому рівні і які будуть приєднуватися до комюніке», – сказав він, відповідаючи на запитання кореспондентки Радіо Свобода.

Але, за його словами, та кількість країн, які вже приєдналися до спільного комюніке про основи миру, – це «дуже серйозний результат».

Читайте також: «Це спільне бачення того, як ми хочемо досягти миру в Україні» – президентка Швейцарії про Бюрґенштокське комюніке

15-16 червня Швейцарія приймає Глобальний саміт миру, у якому бере участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них немає.

80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.

Серед країн, які підписали документ, є Туреччина. Раніше міністр закордонних справ цієї країни Хакан Фідан висловився за присутність Росії на мирній конференції. Водночас серед підписантів немає Саудівської Аравії, чільний дипломат якої закликав сторони до «важких компромісів».

Ще новини