Зеленський обговорив закупівлю систем Patriot з віцеканцлером Німеччини

Зеленський обговорив закупівлю систем Patriot з віцеканцлером Німеччини

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з віцеканцлером Німеччини, міністром фінансів Ларсом Клінгбайлем, заявив про продовження роботи над закупівлею двох додаткових систем Patriot. Також обговорювалося постачання нових зенітних ракетних комплексів IRIS-T, які виробляються в Німеччині.

Зеленський зазначив, що під час переговорів акцентували увагу на посиленні протиповітряної оборони України, фінансуванні українських виробництв дронів, а також на можливостях програми PURL, що стосується закупівлі американської зброї.

Однією з ключових тем зустрічі стали дипломатичні зусилля, спрямовані на досягнення миру, підвищення санкцій проти росії та забезпечення безпекових гарантій. Президент підкреслив, що Україна сподівається на те, що Німеччина займе лідерські позиції у розробці та реалізації цих гарантій.

Віцеканцлер Німеччини Ларс Клінгбайль наразі перебуває з робочим візитом у Києві, де раніше зустрівся з українським міністром фінансів Сергієм Марченком.

Згідно з інформацією Міністерства фінансів України, пряма бюджетна підтримка з боку Німеччини під час повномасштабної війни склала близько 1,6 мільярда євро, з яких 1,3 мільярда євро – це гранти.

Читайте також