Головна Події затвердили план про координацію НАТО допомоги Україні, щодо 40 мільярдів євро згоди ще немає

затвердили план про координацію НАТО допомоги Україні, щодо 40 мільярдів євро згоди ще немає

by Max
затвердили план про координацію НАТО допомоги Україні, щодо 40 мільярдів євро згоди ще немає

У НАТО узгодили план допомоги Україні у сфері безпеки і тренування, але не досягли згоди щодо 40 мільярдів євро щорічно на військову допомогу Києву. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ на брифінгу за підсумками зустрічі міністрів оборони країн НАТО.

«Довгострокові фінансові зобов’язання – ми ще не досягли згоди щодо цього. Але я працюю і багато членів альянсу дуже підтримують ідею про те, що нам потрібні не лише короткострокові зобов’язання. Якщо ми зможемо мати більше довгострокових передбачуваних зобов’язань, це дасть українцям кращі умови для планування», – сказав він.

За словами генсека НАТО, це забезпечить більшу передбачуваність і прозорість, мінімальний або справедливий розподіл тягаря в рамках альянсу і – що найважливіше – дасть зрозуміти Москві, що перечекати не вдасться.

Водночас він повідомив, що міністри країн НАТО змогли узгодити план підтримки України у сфері безпеки і тренування, для лідерів альянсу його представлять наступного тижня.

Читайте також: «Щоб вчасно отримувати допомогу» – Умєров про перехід формату «Рамштайн» під контроль НАТО

За словами Столтенберґа, план визначає, як НАТО очолить координацію допомоги і тренувань з питань безпеки.

«НАТО здійснюватиме нагляд за підготовкою українських збройних сил на тренувальних базах в країнах Альянсу, підтримуватиме Україну через планування і координацію пожертвувань; керуватиме передачею і ремонтом обладнання, надаватиме підтримку довгостроковому розвитку Збройних сил України», – додав він.

Напередодні генсек НАТО Єнс Столтенберґ визнав, що затримка у підтримці України мала «серйозні наслідки і ми повинні зробити все, щоб цього знову не сталося». Столтенберґ також запропонував членам альянсу надавати Україні щонайменше 40 мільярдів євро військової підтримки щороку протягом необхідного часу.

Засідання Ради Україна – НАТО проходило 13-14 червня. У зустрічі також брав участь міністр оборони України Рустем Умеров, який поінформував членів альянсу про ситуацію на полі бою.

Ще новини