Запорізька міська рада на запит Радіо Свобода надала дані про наслідки чотирирічної російської агресії в місті. За інформацією департаменту охорони здоров’я та медичного забезпечення, з 24 лютого 2022 року до 24 лютого 2026 року до комунальних закладів міста звернулися 981 особа, яка постраждала від російських атак.
«24 постраждалих померли у медичних закладах міста».
Відповідно до звіту Управління з питань попередження надзвичайних ситуацій, з початку війни у Запоріжжі оголошували повітряну тривогу 6 827 разів. Місто також створило фонд захисних споруд, до якого входять 1 242 об’єкти, зокрема 966 укриттів та 276 сховищ.
За чотири роки в Запоріжжі було пошкоджено 1 349 багатоквартирних будинків і 2 819 приватних, з них 37 багатоповерхівок частково зруйновано, а 56 приватних будинків – знищено.
«Також відповідно до Актів обстежень пошкоджених об’єктів постраждали 862 об’єкти інфраструктури, 19 об’єктів закладів охорони здоров’я, 186 освітніх закладів, 36 об’єктів культури».
Міська рада також повідомила про будівництво 10 підземних шкіл, з яких три вже функціонують, а шість ще в процесі будівництва. Окрім цього, планується зведення одного підземного дитячого садка, і триває будівництво ще трьох.
Регулярні атаки російських військових завдають шкоди містам і цивільній інфраструктурі по всій Україні, зокрема в Запоріжжі. Українська влада та міжнародні організації вважають ці дії воєнними злочинами.
Обстріли систем життєзабезпечення, які призводять до відключення електроенергії, тепла, водопостачання, зв’язку та медичної допомоги, розглядаються як ознаки геноциду. Правники та дослідники зазначають, що росія вчиняє численні злочини проти українців.
Конвенція про запобігання злочину геноциду була ухвалена Генеральною асамблеєю ООН у 1948 році, і країни-учасниці зобов’язані запобігати таким актам.
Ознаки геноциду включають вбивства, навмисне створення умов, що ведуть до знищення групи, та інші дії, спрямовані на знищення національної чи етнічної групи.
На тлі цих подій, керівництво Росії заперечує, що російські збройні сили завдають цілеспрямованих ударів по цивільних об’єктах України.