Головна Політика З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

by Max
З 80 до 78 скоротилося число країн, які підписали Бюрґенштокське комюніке

До 78 скоротилося число країн, які підписали комюніке за підсумками Глобального саміту миру, що –відбувся 15–16 червня на швейцарському курорті Бюрґеншток. Зі списку 80 країн, про приєднання яких до комюніке йшлося в перших повідомленнях із саміту, зникли Ірак та Йорданія. Про це свідчить список підписантів, оприлюднений міністерством закордонних справ Швейцарії.

Серед країн, які підписали документ, є Туреччина. Раніше міністр закордонних справ цієї країни Хакан Фідан висловився за присутність Росії на мирній конференції. Водночас серед підписантів немає Саудівської Аравії, чільний дипломат якої закликав сторони до «важких компромісів».

Також серед країн, які делегували своїх представників на Саміт Миру, не підписали комюніке Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об’єднані Арабські Емірати.

Президентка Швейцарії Віола Амгерд назвала «хорошим результатом» підсумки міжнародної конференції в Бюрґенштоку.

«З 90 присутніх держав 84 підписали або стали співавторами спільного комюніке. Це велика кількість, і вона включає в себе країни, які не тільки є країнами Заходу чи прозахідними. Це також країни Африканського континенту і країни Латинської Америки. Тому я переконана, що це – хороший результат», – сказала Амгерд.

15–16 червня Швейцарія приймала Глобальний саміт миру, в якому брала участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них не було.

78країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.

Ще новини