Європейські лідери висловили підтримку Україні після розмови з Трампом

Європейські лідери висловили підтримку Україні після розмови з Трампом

Лідери європейських країн, зокрема голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, а також керівники Франції, Італії, Німеччини, Польщі, Фінляндії та Великої Британії, зробили спільну заяву після обговорення з президентом США Дональдом Трампом. У документі підкреслюється важливість надання Україні надійних гарантій безпеки.

«Ми чітко розуміємо, що Україна повинна мати надійні гарантії безпеки, щоб ефективно захищати свій суверенітет і територіальну цілісність. Ми вітаємо заяву президента Трампа про те, що США готові надати гарантії безпеки. Коаліція бажаючих готова відігравати активну роль. Не слід накладати жодних обмежень на збройні сили України або на її співпрацю з третіми країнами. Росія не може мати право вето на шлях України до ЄС і НАТО», – йдеться у

заяві.

Крім того, лідери акцентували увагу на важливості того, щоб рішення щодо території приймала сама Україна, а міжнародні кордони не могли бути змінені силою.

Європейські лідери також висловили готовність співпрацювати з Трампом і президентом України Володимиром Зеленським для організації тристороннього саміту за підтримки Європи.

У Європейському Союзі підтвердили свою підтримку Україні, зазначивши, що вони продовжать посилювати санкції проти російської федерації, щоб чинити тиск на її військову економіку, поки не буде досягнуто справедливого і тривалого миру.

Згідно з інформацією медіа, сьогодні посли ЄС планують провести екстрену зустріч у Брюсселі після саміту між Трампом і російським лідером Володимиром Путіним, що відбувся на Алясці.

Раніше дані про саміт обговорювалися під час телефонної розмови між Урсулою фон дер Ляйєн та лідерами Польщі, Фінляндії, Франції, канцлером Німеччини, а також генеральним секретарем НАТО, з участю президента України.

У соцмережі Truth Трамп повідомив, що під час візиту Зеленського до Вашингтона 18 серпня може бути узгоджено тристоронню зустріч.

Українська сторона не раз висловлювала готовність до зустрічей у різних форматах для досягнення міцного миру.

Вночі 16 серпня (за київським часом) відбулися переговори Трампа та Путіна в Анкориджі на Алясці, які тривали майже три години. Під час спільної пресконференції вони не оголосили про жодні угоди, що стосуються завершення війни російської федерації проти України, хоча Трамп згадував про досягнуті домовленості, не вдаючись до подробиць.

Зеленський раніше зазначав, що Україна не має наміру «дарувати свою землю» і що Збройні сили України самі не залишать Донбас. Київ наполягає на отриманні твердих гарантій безпеки у випадку будь-яких угод з російською федерацією.

Лідери Франції, Італії, Німеччини, Польщі, Великої Британії, Фінляндії та Європейської комісії раніше

зазначали,

що «шлях до миру в Україні не може бути прокладений без участі України».

Читайте також