Європейська комісія висловила стурбованість з приводу риторики президента України Володимира Зеленського та угорського прем’єра Віктора Орбана, вважаючи її ні «корисною, ні такою, що сприяє досягненню цілей». Речник Єврокомісії Олоф Гілл під час брифінгу зазначив: «Наразі багато риторики загострюється та провокаційна. Ми вважаємо, що така риторика з усіх сторін не є ні корисною, ні сприятливою для досягнення спільних цілей, які ми всі маємо».
Відзначаючи нещодавні заяви Зеленського, представники Єврокомісії охарактеризували їх як «неприйнятні». Гілл підкреслив, що «не має бути погроз щодо держав-членів ЄС», і додав, що Єврокомісія веде активні переговори з усіма сторонами для досягнення цілей, таких як тиск на росію для припинення війни, надання кредитів Україні та забезпечення енергетичної безпеки держав-членів.
Зеленський на брифінгу 5 березня зазначив, що готовий передати українським військовим адресу «однієї особи в Євросоюзі», яка нібито блокує європейську допомогу Україні. Він висловив сподівання, що ця особа не буде перешкоджати виділенню 90 мільярдів євро допомоги, додавши: «Інакше – дамо адресу цієї людини нашим Збройним силам, нехай вони йому дзвонять і спілкуються з ним своєю мовою».
Тим часом, угорський прем’єр Віктор Орбан заявив, що не буде жодних угод та компромісів, стверджуючи, що «ми силою прорвемо українську нафтову блокаду». Він також повідомив про намір відновити постачання енергії через трубопровід «Дружба».
6 березня Міністерство закордонних справ України оголосило, що угорська влада «захопила в заручники» сімох українських громадян, які є працівниками державного «Ощадбанку» та виконували рейс між Австрією та Україною. МЗС рекомендувало українцям утриматися від поїздок до Угорщини в умовах цього інциденту.
«Ощадбанк» підкреслив, що не бачить жодних юридичних підстав для затримання інкасаторських автомобілів та їхнього супроводу, оскільки подібні перевезення є звичними. Банк повідомив, що затримані автівки перевозили 40 мільйонів доларів США, 35 мільйонів євро та 9 кг золота.
Угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто зазначив, що влада має питання щодо перевезення готівки через її територію. Речник уряду Угорщини Золтан Ковач підтвердив, що всі затримані українці будуть вислані з країни, проте не уточнив долю затриманих коштів.
Єврокомісія, реагуючи на цю ситуацію, відзначила, що бачила повідомлення у ЗМІ про затримання українських інкасаторів, але наразі не може надати додаткової інформації. Гілл сказав: «Дайте нам трохи часу, щоб з’ясувати більше».
Очільник МЗС Польщі, коментуючи інцидент, також заявив про крадіжку грошей.