Головна Політика ЄС планує санкції щодо 11 російських кораблів

ЄС планує санкції щодо 11 російських кораблів

by Max

Європейський Союз запропонував ввести обмеження щодо 11 суден, які сприяють здатності Росії вести війну проти України.

Згідно з проєктом документа, з яким ознайомилося агентство Bloomberg, заборона поширюватиметься на страхування і технічну допомогу, включаючи «бункерування, послуги з постачання суден, послуги зі зміни екіпажу, послуги з навантаження і розвантаження вантажів, буксирування». Європейським провайдерам також буде заборонено займатися передачею вантажів з судна на судно, йдеться в проекті.

Запропоновані заходи, якщо вони будуть схвалені, то вони стосуватимуться чотирьох паливних танкерів, двох танкерів для нафти, двох газосховищ, які використовуються в проекті ПАТ «Новатек» з перевалки скрапленого природного газу на півострові Камчатка, і вантажного судна. Одним з них є танкер під назвою Andromeda Star, який зазнав аварії під час перебування в Балтійському морі та у якого виявили недійсну європейську страховку.

Санкції, серед іншого, ускладнять для цих суден отримання палива, але заходи ЄС виглядають менш обмежувальними, ніж ті, що були застосовані Міністерством фінансів США до кількох таких же суден.

Ці пропозиції є частиною зусиль ЄС, спрямованих на боротьбу зі спроможністю Москви обходити обмеження на ціну російської нафти за допомогою тіньового флоту, а також на обмеження діяльності суден, задіяних у транспортуванні товарів, що приносять дохід російській воєнній машині, особливо в секторах, на які поширюються санкції.

Санкції ЄС мають бути схвалені одноголосно 27 країнами-членами блоку, і пакет може змінитися до того, як він буде остаточно схвалений.

Попередній 13-й пакет санкцій проти Росії був схвалений у лютому. Він передбачав обмеження щодо 106 людей та 88 юридичних осіб, «відповідальних за підрив чи загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України».

Ще новини