Головна Суспільство ЄС планує продовжити тимчасовий захист для українців ще на рік

ЄС планує продовжити тимчасовий захист для українців ще на рік

by Max

Європейська комісія пропонує продовжити тимчасовий захист для українців ще на рік – до березня 2026 року. Про це повідомляє кореспондентка Радіо Свобода з посиланням на пресслужбу Єврокомісії.

Офіційну пропозицію на затвердження міністрам юстиції та внутрішніх справ Євросоюзу Єврокомісія представить уже цього тижня.

«Триваючі атаки Росії на інфраструктуру України показують, що наразі немає безпечних і довготривалих умов для повернення. Таким чином, Єврокомісія вважає, що причини для тимчасового захисту залишаються і що його слід продовжити ще на один рік. Це гарантуватиме, що всі ті, хто втікає від російських бомб, зможуть знайти захист у ЄС і забезпечить стабільність для майже 4,2 мільйона людей, які вже розміщені в ЄС», – заявив речник Єврокомісії Крістіан Віганд.

Раніше видання Politico з посиланням на неназваних європейських дипломатів повідомило, що Україна веде переговори з ЄС щодо встановлення нових правил для того, щоб сприяти поверненню більшої кількості українських біженців у 2025 році.

Віцепрем’єр-міністерка України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, відповідаючи на запитання кореспондентки Радіо Свобода, заявила, що Українська влада не має «прямої позиції» про те що українці, які втекли за кордон від війни, мають повертатися назад і тому їм мають скорочувати допомогу.

Також у Єврокомісії зазначали, що не вноситимуть ніяких пропозицій щодо подальшого юридичного статусу українських біженців на території ЄС після 2025 року, доки не переконаються, що є попередня одностайна згода з боку як національних урядів країн-членів, так і України.

У січні 2024 року в Управлінні ООН з координації гуманітарних питань повідомили, що понад 6,3 мільйона українських громадян продовжують жити як біженці «в сусідніх європейських країнах і в усьому світі».

Ще новини