Головна Політика ЄС та НАТО висловили думки про вибори в Україні під час війни

ЄС та НАТО висловили думки про вибори в Україні під час війни

by Дрозденко Максим

Висока представниця Європейського Союзу із закордонних справ Кая Каллас та генеральний секретар НАТО Марк Рютте обговорили можливість проведення виборів в Україні в умовах війни. Рютте підкреслив, що рішення про вибори повинні ухвалювати самі українці, в той час як Каллас наголосила, що вибори під час війни “точно не є добрим рішенням”.

«Більшість європейських країн у своїх конституціях мають положення про те, що вибори не проводяться під час війни. І чому? Тому що, якщо у вас є вибори, завжди відбувається боротьба всередині між різними фракціями. А коли є зовнішні атаки – буквально, тоді ви просто не можете проводити вибори, тому що ваш противник зовні, і вам потрібно зосередити всі зусилля на протидії цьому», – сказала Каллас перед засіданням міністрів оборони в Брюсселі.

Каллас також підкреслила, що проведення виборів в умовах триваючої війни є ризикованим кроком. Рютте додав, що питання виборів є внутрішньою справою України, і що він повністю довіряє українському керівництву та демократії. За його словами, рішення повинні ухвалюватися відповідно до Конституції України та встановлених процедур.

Відзначається, що 11 лютого видання Financial Times повідомило, що Володимир Зеленський може оголосити про президентські вибори та референдум щодо мирної угоди 24 лютого. За даними джерел, Вашингтон наполягає на проведенні голосування до 15 травня, інакше Україна може “втратити запропоновані гарантії безпеки”.

Коментуючи цю ситуацію, джерела з Офісу президента зазначили, що безпека залишається ключовою умовою для проведення виборів в Україні. “Якщо росіяни кожен день вбивають, то як можна оголошувати чи всерйоз розглядати вибори найближчими тижнями? Ніхто ж не проти виборів, але має бути безпека”, – сказав один із співрозмовників журналістів.

Володимир Зеленський 7 лютого зазначив, що Сполучені Штати Америки бажають, щоб війна між Росією та Україною завершилась до літа. Проте він також виразив думку, що російська армія “не готується зупинитись”.

Раніше агентство Reuters повідомило, що в Абу-Дабі 4-5 лютого делегації США та України обговорювали можливе досягнення мирної угоди між Росією та Україною вже у березні. Однак, за словами деяких співрозмовників, така дата виглядає малореалістичною.

Згідно з пропозицією США, в травні планується провести вибори одночасно з референдумом, на якому громадяни України висловляться щодо територіальних питань. Наразі, під час дії воєнного стану, який було оголошено в Україні 24 лютого 2022 року, проведення виборів заборонено.

Ще новини