Унаслідок нічної атаки росії в місті Вишгород Київської області тимчасово відселили мешканців двох під’їздів пошкодженого будинку. Про це в ефірі телемарафону повідомив голова обласної військової адміністрації (ОВА) Микола Калашник.
За словами Калашника, пожежа, що виникла після удару дрона, охопила саме ці під’їзди. Уночі на місці події працювали рятувальники, а наразі комунальні служби займаються відновленням теплопостачання, електрики та водопостачання у вцілілих частинах будинку.
Тим, хто не зможе повернутися до своїх квартир, буде виплачено компенсацію за півроку оренди житла, а також постраждалим нададуть одноразову допомогу в розмірі 20 тисяч гривень.
Згідно з інформацією Калашника, внаслідок атаки загинув 47-річний чоловік.
«Поранено 19 людей, серед них – 4 дитини. 11 постраждалих госпіталізовано, у тому числі двоє дітей. Пошкоджено 14 приватних будинків та 3 багатоповерхівки. У дев’ятиповерховому будинку вибиті вікна, один підʼїзд вигорів вщент, ще в одному пошкоджено дах. Постраждали 7 автомобілів, один – згорів ущент», – підсумував голова ОВА.
У ніч проти 30 листопада російські військові завдали удару по житловому та промисловому сектору Вишгорода. За даними Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), внаслідок атаки виникла пожежа та часткове руйнування багатоповерхівки: полум’я охопило квартири з 1-го по 6-й поверх дев’ятиповерхового будинку.
Також зафіксовані загоряння та руйнування приватних будинків, а також пошкодження припаркованих автомобілів.
«На місці працюють усі оперативні служби. Розгорнуто пункт незламності та створено штаб для ліквідації наслідків ракетної атаки. Для надання підтримки залучені психологи ДСНС та представники Червоного Хреста України», – додали рятувальники.
Раніше повідомлялося про 11 постраждалих та загиблого внаслідок атаки РФ на Вишгород. Російські військові регулярно атакують українські регіони з використанням різних видів озброєння, включаючи ударні безпілотники, ракети та інші системи.
Керівництво росії заперечує, що їх армія цілеспрямовано завдає ударів по цивільній інфраструктурі України, хоча українська влада та міжнародні організації вважають ці дії воєнними злочинами.