Головна Суспільство Випуск активістів, засуджених за вбивство Мірошниченка, через контракт із ЗСУ

Випуск активістів, засуджених за вбивство Мірошниченка, через контракт із ЗСУ

by Горбаченко Світлана

Суди задовольнили подання щодо двох ув’язнених, яких засудили за вбивство бахмутського активіста Артема Мірошниченка. Про це повідомила правозахисна організація ZMINA 18 квітня.

Згідно з відповіддю на запит, який отримали правозахисники від Слов’янського міського районного суду, Полтавський районний суд ухвалив рішення щодо умовно-дострокового звільнення Миколи Барабаша, засудженого за вироком у червні 2024 року. Відповідно, його звільнили для проходження військової служби за контрактом у Збройних силах України.

Аналогічне рішення прийняв Первомайський міськрайонний суд Харківської області щодо Олександра Баришка, який відбував покарання в Первомайській виправній колонії №117. Обох засуджених наразі під контролем адміністративного нагляду.

Обставини справи та вироки суду

У червні 2024 року суд засудив Олександра Баришка та Миколу Барабаша до дев’яти та восьми років позбавлення волі відповідно, визнавши їх винними у умисних тяжких тілесних ушкодженнях, що спричинили смерть активіста. Вони були неповнолітніми на момент злочину і визнали свою часткову провину. Апеляційні скарги на рішення суду вони не подавали.

Обидва засуджені отримали рішення про встановлення адміністративного нагляду.

Артем Мирошниченко, 36-річний громадський активіст і волонтер, був нападаним 29 листопада 2019 року у прифронтовому Бахмуті Донецької області. В нападі його побили, і, за словами в.о. начальника відділення поліції Бахмута Ярослава Меженого, нападник займався боксом і змішаними єдиноборствами, і просто відпрацьовував свої навички.

“Той, хто бив активіста, займався боксом і змішаними єдиноборствами, і він нібито просто вирішив відпрацювати свої навички.”

Брат загиблого, Сергій Мирошниченко, переконаний, що напад був не випадковим і мав проукраїнський підтекст, зокрема через громадську активність і позицію його брата. Місцеві активісти заявляли, що свідки чули, що нападники обурювалися відповіддю Артема українською мовою.

Ще новини