Головна Суспільство вшановуючи пам’ять жертв Бабиного Яру, закликаємо світ не допустити повторення таких катастроф

вшановуючи пам’ять жертв Бабиного Яру, закликаємо світ не допустити повторення таких катастроф

by Max
вшановуючи пам’ять жертв Бабиного Яру, закликаємо світ не допустити повторення таких катастроф

Міністерство закордонних справ України у 82-і роковини трагедії Бабиного Яру заявило, що сьогодні світ знову є свідком «руйнівних наслідків поширення тоталітарної ідеології».

«29-30 вересня в Україні вшановують пам’ять десятків тисяч жертв Бабиного Яру… Вшановуючи пам’ять жертв Бабиного Яру, ми закликаємо світ не допустити повторення таких катастроф. Через понад 80 років з часів трагедії Бабиного Яру ми знову є свідками руйнівних наслідків поширення тоталітарної ідеології, систематичного порушення загальновизнаних принципів та норм міжнародного права. Звірства тоді й зараз вчинялися різними режимами і злочинцями, але в їхній основі – однакова ненависть до всього людського», – йдеться в заяві.

У МЗС зауважили, що важливою складовою гуманітарної політики України є збереження історичної пам’яті, і в цьому контексті включення у 2023 році української номінації «Документальна спадщина «Бабин Яр» до Міжнародного реєстру Програми ЮНЕСКО «Пам’ять світу» є «надважливим сигналом» про необхідність спільних кроків з іноземними партнерами для запобігання відродженню расизму, етнічної ворожнечі та тоталітарних ідеологій.

«Пам’ять про Бабин Яр та гасло «Ніколи знову» є моральною основою гуманізму і протистояння будь-яким формам агресивно-шовіністичних ідеологій, зокрема російській агресії проти України», – наголосили в міністерстві.

Тим часом, як повідомила пресслужба президента України, у 82-і роковини трагедії Бабиного Яру Володимир Зеленський вшанував пам’ять жертв масових розстрілів нацистами мирних жителів в окупованому Києві в роки Другої світової війни під час церемонії, в якій також узяли участь рабини, праведник народів світу Василь Назаренко, родичі й нащадки жертв Бабиного Яру, праведників, колишні в’язні гетто й нацистських концтаборів.

Представники юдейських релігійних організацій під час заходу на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» прочитали поминальну молитву.

«Дуже важливо завжди пам’ятати історію, не забувати. Тому що «Ніколи знову!» – це не порожні слова», – цитує слова Зеленського його пресслужба.

У Федерації єврейських громад України повідомили, що на прохання Володимира Зеленського цього разу церемонія була обмежена і включала точну кількість учасників. «Присутні були рабини з Києва, Бердичева, Житомира, Білої Церкви та Черкас, на чолі з заступником голови ради Федерації єврейських громад України – рабином Рафаелем Рутманом», – йдеться в повідомленні.

Щороку 29 і 30 вересня у київському Бабиному Яру згадують жертв масових убивств 1941 року. Під час нацистської окупації Києва під час Другої світової війни урочище Бабин Яр стало місцем масових розстрілів. Наприкінці вересня 1941-го за два дні нацисти розстріляли понад 33 тисячі євреїв. Бабин Яр є одним із символів Голокосту.

Ще новини