Військові України готуються до Великоднього перемир’я з дзеркальним реагуванням

Військові України готуються до Великоднього перемир’я з дзеркальним реагуванням

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський на доручення президента визначив завдання Силам оборони забезпечити дотримання режиму припинення вогню. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ 11 квітня.

Режим припинення вогню буде діяти на суходолі, морі та у повітряному просторі під час святкування Великодня.

«Україна забезпечить режим тиші та діятиме за чітким принципом: дзеркальне реагування. Враховуючи попередні порушення росіянами таких домовленостей, Сили оборони України мають бути в готовності до негайного реагування на будь-які провокації та наступальні дії з боку агресора».

Військові наголосили, що у разі висування російських підрозділів до переднього краю, проведення інженерних робіт або перегрупування, а також за ознак підготовки до штурму та можливого використання режиму припинення вогню в агресивних цілях, «українські воїни мають повне право відкривати вогонь на ураження».

«Ті самі правила діятимуть і на морі та у небі. Запуски російською армією ракет чи ударних БпЛА по нашій території також отримають дзеркальну відповідь», – додає Генштаб.

Ввечері 9 квітня у Кремлі повідомили, що Путін доручив військовим РФ «зупинити бойові дії на всіх напрямках» з 16:00 11 квітня до кінця дня 12 квітня, проте зауважив, що їм слід бути готовими «припинити можливі провокації з боку противника, а також будь-які його агресивні дії».

Зеленський наприкінці березня висловив готовність України до Великоднього припинення вогню, який православні і греко-католики відзначають 12 квітня. Президент також повідомив, що Україна передала США відповідний запит. За словами Зеленського, невідомо, чи буде в американської сторони можливість передати цей меседж РФ, проте українська пропозиція щодо припинення вогню на Великдень залишається.

Путін у 2025 році на Великдень в односторонньому порядку оголошував про припинення бойових дій на півтора дні. Тоді сторони конфлікту звинувачували одна одну в численних порушеннях, проте інтенсивність бойових дій у цей час значно знизилася.

Читайте також