Головна Суспільство відбулося «історичне» повернення цивільних українців, яких «роками утримувала Росія»

відбулося «історичне» повернення цивільних українців, яких «роками утримувала Росія»

by Max
відбулося «історичне» повернення цивільних українців, яких «роками утримувала Росія»

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що сьогодні повернулися цивільні громадяни, яких «роками утримувала Росія».

«Цивільні – вдома! Сьогодні відбулося історичне повернення цивільних громадян України, яких роками утримувала РФ. Це радісна новина для українських сімей та надія на те, що такі повернення відбуватимуться надалі», – написав він у телеграмі.

Лубінець додав, що Україна постійно працює над тим, щоб усі громадяни повернулися додому.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими уточнив, що сьогодні завершився 53-й обмін, який розпочався 25 червня з визволення 90 українських захисників. За даними штабу, загалом з російського полону вже звільнено 3310 українців.

Близько години тому президент України Володимир Зеленський повідомив про повернення з російського полону ще десятьох українців, серед них – Наріман Джелял, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу.

25 червня в Україну повернулися 90 українців з російського полону. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими уточнив, що Україна повернула 32 нацгвардійця, 18 прикордонників, 17 представників Військово-морських сил, 15 бійців ЗСУ та 8 тероборонівців.

Зокрема, вдалося повернути 59 оборонців Маріуполя, з них 52 бійця, що вийшли з «Азовсталі», також з полону визволили 5 нацгвардійців, які охороняли ЧАЕС.

Ще новини