Головна Політика Верховний суд України роз’яснив початок військової служби без присяги

Верховний суд України роз’яснив початок військової служби без присяги

by Дрозденко Максим

Верховний суд України оприлюднив важливе роз’яснення щодо початку військової служби, зазначивши, що складання військової присяги не є обов’язковим етапом для початку несення служби. Це рішення було озвучено в рамках кримінального провадження стосовно військовослужбовця, який був визнаний винним у непокорі під час воєнного стану.

Про це розповідає Наголос

Суть справи та позиція суду

Суд установив, що обвинувачений відмовився виконувати бойове розпорядження командира, яке передбачало обладнання інженерних споруд та підготовку запасних позицій. Не виконання даного наказу могло призвести до прориву російсько-окупаційних військ на цій ділянці оборони.

“У касаційній скарзі сторона захисту зазначила, що обвинувачений мав усі законні підстави не виконувати наказ командира, оскільки не приймав присяги, не отримував належної військової підготовки та незаконно був мобілізований”

Незважаючи на аргументи захисту, Верховний суд залишив рішення судів попередніх інстанцій без змін. Суд зазначив, що військовослужбовець категорично відмовився приймати присягу, що підривало не лише боєготовність, але й авторитет Збройних Сил України.

Правові підстави

Суд послався на статтю 24 закону «Про військовий обов’язок і військову службу», яка чітко визначає, що початком військової служби є день відправлення у військову частину, а не факт прийняття присяги. Це стосується всіх, хто призивається на службу під час мобілізації.

Варто зазначити, що відповідно до законодавства України, непокора, тобто відмова виконати наказ, карається ув’язненням терміном від 5 до 10 років. Оновлення даних військовозобов’язаними, призовниками та резервістами віком від 18 до 60 років є обов’язковим в рамках нового законодавства про мобілізацію.

Ще новини