Ситуація в українській енергосистемі впродовж наступних кількох тижнів буде «набагато важчою» порівняно з поточною добою, із 11:00 до 23:00 графіки відключень будуть дещо більшими, ніж у решту часу, повідомив голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький.
За його словами, триватиме така ситуація орієнтовно до кінця липня. Причина – особливості ремонту на енергоблоках атомних електростанцій.
«Тому треба готуватися до того, що десь місяць-півтора графіки будуть з нами, будуть присутніми у нашому житті. І вони можуть бути, особливо у вечірні години, в години пікового споживання, скажімо так – досить суттєвими…», – попередив очільник «Укренерго».
Він нагадав, що на тривалість відключень та рівень дефіциту «глобально» впливають три фактори:
- ремонти атомних електростанцій (традиційно проходять улітку);
- обсяги імпорту;
- погода, яка впливає на споживання.
Раніше, сьогодні, у компанії «Укренерго» заявили, що завтра, 17 червня, по всій території України будуть застосовувати графіки погодинних відключень з 8:00 до 23:00.
14 червня голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький в інтерв’ю «Українській правді» попередив, що наступного тижня ситуація в українській енергосистемі буде відчутно складнішою, ніж цього.
За його словами, уникнути відключень побутових споживачів не вдасться через два фактори: це прогнозоване зростання енергоспоживання через повернення спеки і виведення в ремонт чергового енергоблока АЕС.
Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. За даними «Укренерго», вимушені відключення електроенергії – наслідок шести комбінованих цілеспрямованих атак РФ на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.
Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».