Головна Суспільство в Україні через зупинку водопостачання існує загроза спалахів гепатиту і холери

в Україні через зупинку водопостачання існує загроза спалахів гепатиту і холери

by Max

В Україні є ризик спалахів гепатиту та холери через вимкнення світла. Ця ситуація може бути зумовлена відключенням водопостачання при обмеженнях споживання електроенергії, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю BBC.

За словами Ляшка, Україна стикається з «критичною ситуацією, аналогічною тим, які виникали під час підриву Каховської дамби через відключення електроенергії та атаки на енергетичні об’єкти, які призводять до припинення водопостачання».

Це може сприяти передачі інфекційних захворювань через воду, каже міністр.

«Ми вже фіксували торік, й в цьому були спалахи вірусного гепатиту А, який пов’язаний з водою. Тому центри контролю профілактики, комунальні служби працюють в інтенсивному режимі, щоб запобігати поширенню інфекції, – наголосив міністр охорони здоров’я.

Він зауважив, що наразі відзначається збільшення випадків гастроентероколітів невідомої етіології та інших захворювань. Тому, попри відсутність випадків холери, система вже активізувала моніторинг епідеміологічної ситуації, щоб своєчасно виявляти можливі випадки інфекцій, повідомив голова МОЗ.

Ляшко підкреслив, що «найбільша загроза» полягає у поширенні інфекційних хвороб, які передаються через недостатню гігієну. Він наголосив на важливості вакцинації під час війни, закликавши всіх громадян не відмовлятися від необхідних щеплень.

«Зараз ми якраз перебуваємо в епідемічному сезоні, це для нас одна із таких тригерних точок, над якими ми працюємо. Посилили епідмоніторинг, виявляємо всі випадки проносів, інших речей, дивимося, які симптоми. Маємо певні тест-системи для того, щоб досліджувати і не пропустити випадки», – зауважив міністр охорони здоров’я України.

Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. За даними «Укренерго», вимушені відключення електроенергії – наслідок шести комбінованих цілеспрямованих атак РФ на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».

Ще новини