У Міжнародному Реєстрі збитків з’являться нові категорії, за якими можна фіксувати наслідки російської агресії для відшкодування. Про це 1 червня повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.
«Уряд розширив перелік категорій, за якими громадяни, власники бізнесів, а також держава Україна зможуть офіційно фіксувати шкоду та втрати, завдані російською агресією після 24 лютого 2022 року. До врегульованих постановою категорій додадуться ще 14 нових», – зазначила вона.
Прем’єр-міністерка уточнила, що подати заяви за цими категоріями до реєстру можна буде після їх відкриття у застосунку «Дія». На сьогодні в реєстрі вже є 21 категорія збитків.
Згідно з інформацією Свириденко, громадяни можуть зафіксувати та в подальшому отримати компенсацію за:
- втрату доступу до медичної допомоги,
- втрату доступу до освіти,
- інші порушення міжнародного гуманітарного права, прав людини, законів і звичаїв війни, а також додаткові економічні втрати.
Окрім того, власники бізнесу можуть додатково зафіксувати втрати культурних об’єктів, витрати на евакуацію активів, інші економічні та гуманітарні збитки.
«Держава ж зафіксує знищення обʼєктів культурної спадщини, екологічну шкоду, розкрадання природних ресурсів, гуманітарні витрати на підтримку постраждалого населення, витрати на розмінування та очищення територій», – додала прем’єрка.
На сьогодні Конвенцію про створення Міжнародної комісії з розгляду претензій підписали 38 країн та Європейський Союз.
Міжнародна комісія перевірятиме, оцінюватиме та ухвалюватиме рішення щодо заяв, поданих до Реєстру збитків, а також визначатиме розмір компенсації у кожному конкретному випадку.
За даними Ради Європи, до Реєстру збитків уже приєдналися 44 держави та ЄС, а сам механізм отримав понад 150 тисяч заяв на компенсацію.