Головна Події В Україні планують ексгумаційні роботи в Польщі у вересні 2025 року

В Україні планують ексгумаційні роботи в Польщі у вересні 2025 року

by Дрозденко Максим

У вересні 2025 року Україна має намір розпочати ексгумаційні роботи на території Польщі. Про це під час інтерв’ю «Укрінформ» повідомив заступник міністра культури та стратегічних комунікацій Андрій Наджос.

Наджос зазначив, що українська сторона готується до проведення таких робіт у селищі Юречкова. Заплановано провести підготовчий виїзд у середині серпня, а самі розкопки розпочнуться вже у вересні. «Хочемо встигнути до початку сезону дощів», – підкреслив він.

Він також повідомив, що у грудні минулого року Україна та Польща обмінялися списками потенційних місць для ексгумаційних робіт: польська сторона надала 13 локацій, в той час як українська передала 4.

На даний момент у Львові триває робота українсько-польської групи фахівців, які займаються пошуково-ексгумаційними роботами на території колишнього цвинтаря. Це вже друге місце, де проводяться такі роботи.

Нагадаємо, що ексгумаційні роботи раніше проводилися у квітні цього року в Пужниках на старому цвинтарі, де були поховані поляки, загиблі в ніч з 12 на 13 лютого 1945 року.

Ще новини