Україна активно запрошує європейські країни інвестувати в сектор критично важливих сировинних ресурсів. Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час бізнес-форуму в Брюсселі.
Про це розповідає Наголос
«Ми маємо величезний потенціал у сфері відновлюваної енергетики, водню й біометану. Наша енергомережа повністю синхронізована з європейською. Підземні газові сховища, найбільші в Європі, можуть збільшити загальну потужність континенту на 25%. Ми також маємо другі за величиною запаси газу в Європі. Усе це робить Україну унікально стратегічним місцем для інвесторів, орієнтованих на майбутнє. Критично важливі сировинні ресурси – ще один сектор, куди ми запрошуємо європейські інвестиції», – зазначив прем’єр.
Перспективи для європейської промисловості
Шмигаль також підкреслив, що наразі Європейський Союз імпортує значну частину цих ресурсів з-за меж континенту, але «Україна може це змінити». Він впевнений, що європейська промисловість зможе отримати надійне джерело сировини в Україні, закладаючи основи для нової індустріальної революції «зробленого в Європі».
«Відбудова України стане найбільшим економічним проєктом у Європі за останні покоління. За даними Світового банку, Україні потрібно понад 524 мільярди доларів на відновлення протягом наступного десятиліття. І ці проєкти створять безпрецедентні можливості для європейського бізнесу. Сьогодні Україна – це не просто країна, що воює. Це – центральна точка, навколо якої вибудовується нова геометрія Європи. Ми – не буферна зона. Ми – не сіра зона. Ми – нова можливість для Європи віднайти свою ідентичність», – підкреслив він.
Співпраця з США та ЄС
Прем’єр-міністр також зазначив, що Україна готова стати постачальником і експортером безпеки, енергії, критично важливих ресурсів і цифрових інновацій. «Це вигідно не лише Європейському союзу як геополітичному центру сили, але й європейському бізнесу, для якого Україна стає новим привабливим напрямком для прибуткових інвестицій», – додав він.
Раніше віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішин повідомила, що технічні консультації між Україною і США щодо угоди про корисні копалини відбудуться у Вашингтоні. Вона зазначила, що не може поки розкривати подробиць, але підтвердила, що угода зі США не може суперечити співпраці з ЄС.
«Я дійсно можу підтвердити, що нічого в угоді не може обговорюватися з Україною таким чином, щоб це підривало наявні зобов’язання України, включно з фінансовими», – додала урядовиця.
Голова МЗС України Андрій Сибіга уточнив, що угода зі США аналізується на відповідність законодавству України, оскільки «ця угода має відповідати інтересам обидвох країн». Документ не може суперечити євроінтеграційному курсу України.