Україна і США готують ратифікацію угоди про надра та природні ресурси

Україна і США готують ратифікацію угоди про надра та природні ресурси

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що завтра, 1 травня, уряд проведе консультації з керівниками фракцій, груп і парламентом щодо ратифікації угоди між Україною та США, яка стосується надр і природних ресурсів. За його словами,

“Завтра у нас передбачені консультації з головами груп і фракцій, і керівництвом парламенту щодо деталей цієї угоди. Будемо їх ознайомлювати”

. Він підкреслив, що ця міжнародна угода має бути ратифікована Верховною Радою, щоб набрати чинності і дозволити підписання технічної угоди між юридичними особами США і України.

Шмигаль також зазначив, що після ратифікації вона відкриє шлях до подальших кроків у співпраці. Раніше агентство Bloomberg повідомило, що Україна готується підписати угоду з США щодо природних ресурсів, а міністр економіки Юлія Свириденко знаходиться у Вашингтоні для завершення цього процесу. Прем’єр очікує, що підписання відбудеться вже найближчими днями.

Мета угоди та її ключові положення

Згідно з проєктом документа, США та Україна прагнуть створити умови для збільшення інвестицій у гірничодобувний сектор, енергетику та технології, що пов’язані з ними. Водночас, Вашингтон визнає наміри Києва щодо вступу до ЄС і запевняє, що угода не суперечитиме цим планам.

Ще одним важливим аспектом є погодження США щодо того, що майбутня військова допомога, яка може бути надана Україні після підписання угоди, буде зарахована до їх внеску до відповідного фонду. Також відомо, що США відмовилися від наполягань щодо включення допомоги на десятки мільярдів доларів, наданої Україні з початку російського вторгнення, у цю угоду.

Денис Шмигаль під час зустрічі з міністром фінансів США Скоттом Бессентом підтвердив, що переговори йдуть активно і підписання угоди очікується найближчим часом. Раніше ця угода викликала суперечки і була відкладена через конфлікт інтересів під час переговорів у Овальному кабінеті.

Читайте також