Головна Політика Україна сподівається на початок переговорів про вступ до ЄС у першій половині 2024 року – Шмигаль

Україна сподівається на початок переговорів про вступ до ЄС у першій половині 2024 року – Шмигаль

by Max

Україна розраховує на прогрес у євроінтеграції на цьому тижні, заявив прем’єр-міністр країни Денис Шмигаль в інтерв’ю виданню Euractiv.

«Ми очікуємо й хочемо отримати схвалення Європейської ради на її найближчому засіданні (цього тижня – ред.) і віримо, що зможемо розпочати переговори про вступ до ЄС у першій половині цього року», – сказав Шмигаль.

Він висловив сподівання, що європейські партнери погодять початок переговорів без додаткових поправок, як це пропонує Європейська комісія.

Читайте також: Відправка військ країн ЄС в Україну: за лаштунками обговорення

«Президент (Євроради – ред.) Шарль Мішель назвав 2030 рік можливим цільовим роком для подальшого розширення ЄС, але ми зробимо все можливе для України, щоб це відбулося раніше, одразу після нашої перемоги», – зазначив голова уряду.

Він додав, що Україна виконає своє домашнє завдання «дуже швидко», оцінивши можливий термін у щонайбільше два роки.

У лютому президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що так звана переговорна рамка про вступ України до ЄС «навряд чи буде готова» до початку виборів у Євросоюзі, що відбудуться у червні 2024 року.

Європейська рада 14 грудня вирішила розпочати переговори про вступ України і Молдови до Європейського союзу, а також надала Грузії статус кандидата в члени ЄС.

Ще новини