Україна вперше здійснила трубопровідне постачання біометану до Європейського Союзу, про що повідомило Міністерство енергетики. Цей історичний крок став можливим у лютому, коли український виробник газу реалізував експорт біометану.
Про це розповідає Наголос
Енергетична незалежність України
Міністр енергетики Герман Галущенко підкреслив важливість цього заходу для зміцнення енергетичної незалежності країни та інтеграції України в європейську енергетичну систему. Він зазначив:
«Це не лише відкриває нові можливості для нашого енергетичного сектору, але й сприяє декарбонізації економіки та зменшенню залежності від викопного палива. Україна готова стати надійним постачальником чистої енергії для Європи. Міністерство приділяє значну увагу питанню експорту біометану, яке є важливим у межах нової бізнес-моделі ринку природного газу та енергетики України в цілому».
Обсяги та можливості експорту
Згідно з інформацією Міністерства енергетики, обсяг першої партії біометану, що постачена до ЄС, становить 67 тисяч кубометрів. Відомство також зазначає, що українські виробники можуть експортувати біометан до ЄС через наявну газотранспортну систему, інтегруючи біометанові установки як до газотранспортних, так і до газорозподільних мереж. Умови та тарифи для приєднання та транспортування газу для виробників біометану є аналогічними до тих, які застосовуються для видобувників природного газу.
Нагадаємо, що у лютому 2023 року Україна та Європейський Союз підписали Меморандум про стратегічне партнерство у сфері відновлюваних газів, біометану, водню та інших синтетичних газів.