Головна Економіка Україна перейшла до категорії країн із доходами вище середнього

Україна перейшла до категорії країн із доходами вище середнього

by Max

Україна за підсумками 2023 році перейшла з категорії країн з доходом населення нижче середнього до категорії з доходом вище середнього. У країні, за даними Світового банку, ВВП зріс на 5,5% після падіння майже на 29% у 2022 році.

Світовий банк пов’язав перехід України до іншої категорії із скороченням чисельності населення, яке триває – більш ніж на 15% з лютого 2022 року. Реальне зростання також зумовлювалося зростанням будівельної діяльності – майже на 25%.

«Хоча українська економіка значно постраждала від вторгнення Росії, реальне зростання у 2023 році було зумовлене будівельною активністю (24,6%), що відображає значне збільшення інвестиційних витрат (52,9%), які підтримують зусилля України з відновлення після нинішніх руйнувань», – йдеться у висновках.

Читайте також: Українці – лідери серед іноземців, які купують житло у Польщі. Звідки гроші?

Разом з Україною до категорії країн з доходом населення вище середнього перейшли Алжир, Іран та Монголія.

Світовий банк також перевів Росію до категорії країн із високим рівнем доходів населення. За підрахунками банку, рівень валового національного доходу на душу населення в Росії минулого року становив 14 250 доларів США. Високий дохід, згідно з методикою, становить понад 14 005 доларів.

У 2022 році ВНД Росії був на рівні 12 830 доларів США – країна перебувала в категорії держав з валовим національним доходом вище середнього.

Світовий банк пов’язує зростання російського ВНД із значним зростанням військових витрат, зростанням торгівлі, фінансового сектору та будівництва. Ці чинники спричинили збільшення номінального ВВП майже на 11%.

Читайте також: За кермом вантажівки: де знайти жінок, які замінять на робочих місцях мобілізованих чоловіків

Крім Росії, в 2023 році до категорії країн з доходом вище середнього в категорію країн з високим доходом населення перемістилися Болгарія та Палау. Там економіка відновлюється після пандемії коронавірусу.

Єдиним регіоном, де ВНД знизився, стала Палестинська автономія, яка включає Західний берег річки Йордан і Смугу Гази. Регіон знову перейшов у категорію країн із доходом нижче середнього.

Валовий національний дохід включає вартість товарів і послуг, вироблених державою на своїй території протягом року, доходи, отримані громадянами з-за кордону, мінус доходи, вивезені іноземцями.

Ще новини