У рамках розширення співпраці, Україна та Нідерланди підписали меморандум, що передбачає спільне виробництво дронів. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Голова держави підкреслив, що дрони є одним із ключових напрямів співпраці між країнами. «Під час зустрічі з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом ми обговорили розвиток спільного виробництва дронів і реалізацію ініціативи в цій сфері», – зазначив Зеленський.
На даний момент Міністерство оборони Нідерландів не надало коментарів щодо підписаного меморандуму.
Президент також висловив вдячність прем’єр-міністру та народу Нідерландів за їхню підтримку України, сума якої досягла 9 мільярдів доларів з початку повномасштабної війни. Зокрема, Амстердам виділив 600 мільйонів доларів для участі в ініціативі PURL, яка забезпечує закупівлю американського озброєння для України за рахунок країн НАТО.
Днями Зеленський після обговорення з керівниками інвестиційних фондів та бізнес-асоціацій заявив про плани щодо збільшення спроможностей українського оборонно-промислового комплексу. За його словами, до 2026 року потенціал виробництва дронів і ракет може досягти 35 мільярдів доларів.