Головна Політика Україна готує підписання безпекових угод ще з 10 країнами – Зеленський

Україна готує підписання безпекових угод ще з 10 країнами – Зеленський

by Max
Україна готує підписання безпекових угод ще з 10 країнами – Зеленський

Україна може довести кількість безпекових угод із державами світу до 27, повідомив у відеозверненні президент Володимир Зеленський.

«Зараз уже сім безпекових угод – з усіма країнами G7. І загалом уже 17 угод підписані, ще 10 ми готуємо до підписання», – сказав глава держави.

13 червня на полях саміту «Групи семи» в Італії Україна уклала безпекові угоди з двома країнами, що належать до числа провідних світових економік – Японією та США.

«Японська сторона продовжить надавати допомогу Україні відповідно до своїх конституційних та правових вимог і положень, оскільки Україна захищає свій суверенітет і територіальну цілісність від агресії, що триває», – йдеться в тексті угоди з Японією.

Угода зі США підтверджує американську підтримку України в захисті суверенітету й територіальної цілісності. «Сторони визнають цю угоду як підтримку містка до можливого членства України в альянсі НАТО», – йдеться в тексті.

Угода також фіксує намір США надавати довгострокову матеріальну, навчальну та консультативну, технічну, розвідувальну, безпекову, оборонно-промислову, інституційну та іншу підтримку для «розвитку українських сил безпеки і оборони, здатних захистити суверенну, незалежну, демократичну Україну і стримати майбутню агресію».

Ще новини