Головна Політика Україна готова розглянути зі США всі пропозиції щодо військової допомоги – Умєров

Україна готова розглянути зі США всі пропозиції щодо військової допомоги – Умєров

by Max

Українська влада готова розглянути всі пропозиції зі Сполучених Штатів, які передбачають постачання зброї та боєприпасів, сказав 19 березня в ексклюзивному інтервʼю Радіо Свобода міністр оборони Рустем Умєров за підсумками 20-го засідання Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн»).

«Ми завжди відкриті до будь-чого, що покращує наше становище і наші спроможності, тому розглянемо цю пропозицію, подивимося і будемо ухвалювати рішення», – відповів Умєров на прохання прокоментувати ідею спікера Палати представників Конгресу США Майка Джонсона, що американська підтримка може бути у вигляді не прямої допомоги, а ленд-лізу чи кредиту.

За даними видання The Hill, минулого тижня Майк Джонсон повідомив сенаторам-республіканцям, що очолювана ним палата підготує свій законопроєкт щодо допомоги Україні, який матиме «суттєві зміни». Також Джонсон вів розмову про створення інструменту, подібного до того, який вже пропонував республіканець Майк МакКол. Він дозволив би конфіскувати суверенні активи РФ і передати їх у фонд підтримки України.

Сенат США на нічному засіданні 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву.

Законопроєкт мала б схвалити Палата представників американського Конгресу, де більшість мають республіканці. Значна частина з них орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.

Ще новини