Представник Головного управління розвідки Міноборони України Євген Єрін розповів, чи здатні морські дрони Magura завдати поразки Керченському мосту, що з’єднує анексований Крим із територією Росії.
«Якщо суто гіпотетично припустити, що таке завдання стоятиме, то тут можна сказати, що в будь-якому разі це буде комплексне рішення, і тут застосування якогось одного виду озброєння, швидше за все, не буде передбачатися», – сказав Єрін в ефірі національного телемарафону, передає проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.
Читайте також: В ISW оцінили, чи зможе Україна вдарити ATACMS по Керченському мосту
За його словами, для пошкодження або знищення мосту буде застосовано більш глобальне озброєння із застосуванням декількох видів.
«Роботи ведуться у всіх напрямках. Поки якісь конкретні параметри чи можливості, якими планується наділити цей безпілотник – про них не говоритимемо. Робота ведеться інтенсивно, і я думаю, що результати будуть обов’язково», – додав представник розвідки.
Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов днями заявив, що Керченський міст є більш пріоритетною метою для ЗСУ, ніж нова залізниця вздовж окупованого узбережжя Азовського моря.
Читайте також: Речник ВМС назвав «єдину можливість» для домінування в Чорному морі, що залишилася в Росії
Буданов не відповів, чи українські бійці зможуть підірвати міст остаточно цього року. Він зазначив, що це питання до Генштабу ЗСУ, водночас ГУР виконує всю заплановану роботу з цього завдання.
Починаючи з серпня 2022 року, в Криму та Севастополі майже щодня чути звуки вибухів. Російська влада пояснює це стріляниною по «українських безпілотниках», «роботою ППО» чи навчаннями військових РФ. Сергій Аксьонов називав безпілотники «основною загрозою» для Криму. У жовтні 2022 року на Кримському (Керченському) мості стався вибух. Ще один вибух пролунав на Керченському мості 17 липня 2023 року. На острові діє підвищений (жовтий) рівень терористичної небезпеки. Аеропорт Сімферополя закрито.