Головна Події У НАТО заяву про територіальні поступки назвали «помилкою»

У НАТО заяву про територіальні поступки назвали «помилкою»

by Max

У НАТО заяву посадовця альянсу Стіана Єнссена щодо відмови України від частини своїх територій в обмін на вступ назвали «помилкою». Про це кореспондентці Радіо Свобода повідомили в пресслужбі НАТО.

Раніше сьогодні Єнссен у коментарі виданню VG уточнив, що його заява «була частиною більшої дискусії щодо можливих майбутніх сценаріїв в Україні».

«Я не повинен був так говорити. Це була помилка», – сказав він.

Читайте також: У МЗС відреагували на заяву посадовця НАТО щодо поступок РФ

Напередодні низка ЗМІ поширили заяву керівника апарату генерального секретаря Північноатлантичного альянсу Стіана Єнссена, який допустив, що Україна може стати членом НАТО у випадку територіальних поступок РФ. За його словами, дискусії про майбутній статус України в контексті Альянсу після війни вже тривають, в них, серед іншого, лунають опції з відмовою Києва від частини території.

Українська сторона різко відреагувала на цю заяву. У МЗС України назвали такі розмови «абсолютно неприйнятними», а секретар РНБО Олексій Данілов назвав заяву «дивним вкидом».

На саміті НАТО у липні генеральний секретар Єнс Столтенберґ заявив, що Україна отримає запрошення на вступ до Альянсу, коли «погодяться усі союзники і будуть виконані умови». Він уточнив, що умови передбачають два виміри – модернізація оборонних інституцій України та війна, яка триває в країні.

Читайте також – Саміт НАТО: пояснюємо, що саме отримала Україна у Вільнюсі

Пізніше президент України Володимир Зеленський на пресконференції заявив, що Україна ніколи не обміняє будь-який статус на території. За його словами, цю позицію «чітко знають партнери» України.

Ще новини