Головна Політика Туск заявляє, що опозиція має достатньо голосів для формування уряду

Туск заявляє, що опозиція має достатньо голосів для формування уряду

by Max
Туск заявляє, що опозиція має достатньо голосів для формування уряду

Після оголошення даних екзит-полу лідер польської опозиції, колишній прем’єр-міністр і голова блоку «Громадянська коаліція» Дональд Туск заявив, що опозиційні групи мають достатньо голосів, щоб скинути правлячу партію «Право і справедливість» (ПіС) після парламентських виборів.

Очікується, що партії «Громадянська коаліція», «Третій шлях» і «Ліві» отримають 248 місць у нижній палаті парламенту порівняно з 212 місцями у партій «Право і справедливість» і «Конфедерації».

Партію «Право і справедливість» (ПіС) звинувачують у згортанні демократії в Польщі протягом двох термінів її правління, що призвело до напруженості у відносинах з ЄС.

Читайте також: Парламентські вибори у Польщі. Чого очікувати Україні?

Офіційні результати голосування Державна виборча комісія планує оприлюднити у вівторок, 17 жовтня, у першій половині дня.

Явка виборців склала майже 73%. Її вже назвали рекордною. На останніх парламентських виборах у 2019 році явка була майже 62%.

За результатами парламентських виборів у Польщі мають обрати 460 членів Сейму (нижня палата) та 100 сенаторів (верхня палата).

Ще новини