Президент США Дональд Трамп готовий подвоїти санкції проти росії, щоб примусити її зупинити війну проти України. Про це заявив спеціальний представник президента США з питань України та росії Кіт Келлог під час інтерв’ю виданню The New York Post.
Про це розповідає Наголос
Келлог оцінив поточне застосування санкцій щодо росії на три бали з десяти, вказавши, що економічний тиск на Москву може бути істотно посилений, зокрема, в енергетичному секторі. За його словами, Трамп усвідомлює важливість санкцій як інструмента тиску.
Обговорення стратегії в Білому домі
Протягом наради в Овальному кабінеті, що відбулася минулого тижня, Трамп разом із ключовими представниками адміністрації, які займаються національною безпекою, обговорював можливі ресурси США для завершення війни проти України. Келлог зазначив, що над цим питанням працюють багато членів адміністрації, включаючи держсекретаря, міністра фінансів, радника з національної безпеки, віце-президента та самого президента.
Переговори та мирний процес
Головним пріоритетом Трампа залишається припинення бойових дій. Келлог підкреслив, що тиск на росію не може бути виключно військовим, оскільки країна не чутлива до втрат на фронті. Він також нагадав, що Україна та росія повинні вести переговори про мир, йдучи на взаємні поступки, хоча конкретні деталі не були розкриті.
«Росія в результаті Портсмутського миру поступилася Японії південною частиною острова Сахалін», – зазначив Келлог, згадуючи про історичний приклад мирних переговорів.
31 січня держсекретар США Марко Рубіо вказав на те, що війна росії проти України не закінчиться, поки сторони не погодяться на поступки. Президент України Володимир Зеленський вважає, що Трамп міг би вплинути на Путіна, посиливши санкції проти російської енергетики та банківського сектора.
У свою чергу, Путін заявив про готовність до діалогу з новою адміністрацією Трампа. Зеленський також висловив готовність до переговорів з Путіним, якщо це допоможе досягнути миру для українців. Проте Кремль відреагував на цю пропозицію, назвавши слова Зеленського «порожніми».
Москва висунула свої умови для мирних переговорів, які Зеленський охарактеризував як ультиматум, наполягаючи на гарантіях безпеки НАТО та продовженні постачання зброї.