Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп висловив сподівання, що найближчим часом буде підписано угоду з Україною, що стосується корисних копалин. Під час зустрічі з Кабінетом міністрів він зазначив, що Сполучені Штати ведуть переговори з Україною про можливість американських компаній володіти українськими електростанціями.
Про це розповідає Наголос
Делегація США зустрілася з українською стороною в неділю та з представниками росії в понеділок в Ер-Ріяді. За словами Трампа, обговорення переважно стосувалося припинення вогню в Чорному морі.
«Зараз ми говоримо про територію. Ми говоримо про лінії розмежування, говоримо про енергетику, власність на електростанцію. Деякі люди кажуть, що Сполучені Штати повинні володіти електростанцією… тому що ми маємо досвід», – сказав Трамп.
Трамп також зазначив, що раніше цього місяця США та Україна досягли домовленості щодо розробки критичних мінеральних ресурсів України. Попередні спроби підписати угоду не увінчалися успіхом через суперечку між Трампом і Зеленським у Білому домі.
19 березня лідери обох країн домовилися про співпрацю для припинення агресії росії проти України під час телефонної розмови, яку Білий дім охарактеризував як «фантастичну».
Наразі невідомо, чи будуть змінені умови угоди щодо корисних копалин. Остання версія не містила тих гарантій безпеки, які наполягав отримати Зеленський.