Президент США Дональд Трамп під час свого виступу у Конгресі анонсував новий план дій, спрямований на збільшення внутрішнього виробництва «критично важливих мінералів і рідкісноземельних елементів». Трамп підкреслив, що має намір «різко розширити» видобуток цих ресурсів, які є необхідними для сучасних технологій.
Про це розповідає Наголос
«Пізніше цього тижня я також зроблю історичні кроки, щоб значно розширити виробництво критично важливих мінералів і рідкісноземельних елементів тут, у США», – сказав президент.
Рідкісноземельні елементи є ключовими для виробництва електроніки, технологій чистої енергії, таких як вітряні турбіни, енергетичні мережі та електромобілі, а також для деяких систем озброєння.
Дискусія Зеленського з Трампом
28 лютого президент України Володимир Зеленський провів емоційну дискусію із Трампом та віцепрезидентом Джей ді Венсом щодо війни росії проти України. Під час зустрічі він наголосив на важливості гарантій безпеки, зазначивши, що не прийме припинення вогню без чітких гарантій.
Зеленський залишив Білий дім раніше, ніж було заплановано, не підписавши угоду про видобуток корисних копалин. Пізніше він дав інтерв’ю американському каналу Fox News, в якому акцентував на важливості угоди про корисні копалини.
«Я сказав, що ми маємо підписати цей документ і готові до цього, і це буде перший крок до гарантій безпеки, але цього недостатньо. Я так вважаю, можливо, я не знаю якихось деталей», – розповів він.
Перспективи угоди про мінерали
Зеленський пояснив неможливість негайного припинення вогню, до якого закликає Трамп. Він вважає угоду про мінерали «першим кроком до гарантій безпеки» та інструментом, що наближає до миру.
3 березня міністр фінансів США Скотт Бессент повідомив, що угода щодо доступу до рідкісноземельних копалин України наразі не розглядається. Він зазначив, що «неможливо мати економічну угоду без мирної угоди», вказавши на те, що спочатку економічна угода повинна була стати основою для забезпечення мирної угоди в Україні.