Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга висловив свою думку щодо можливого залучення росії як посередника у вирішенні конфлікту між Ізраїлем та Іраном, до якого також долучилися США.
Сибіга підкреслив, що «вони ніколи не можуть бути ніякими посередниками. Я вже вам чітко сказав: це людина-warmaker (та, що провадить війну – ред.). Тому треба виходити з цього. Їх треба примусити до миру. Їхній концепт – мир через силу. Вони розуміють лише силу. Санкції, подальша ізоляція, конфіскація, використання заморожених активів. Зараз час для рішучих дій», – зазначив він у Брюсселі, відповідаючи на запитання Радіо Свобода.
Голова МЗС України візьме участь у засіданні Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ 23 червня, на якому основною темою буде ситуація на Близькому Сході. Також традиційно обговорюватиметься війна росії проти України.
Перед нарадою Сибіга розповів журналістам про «ще одну безсонну ніч у Києві». Він зазначив: «Ще один потужний ракетний обстріл українських цивільних цілей. Багато жертв… Отже, це справжня відповідь російської сторони на всі мирні зусилля й пропозиції».
У своєму виступі український топдипломат також наголосив на необхідності задіяти «всі дипломатичні інструменти, щоб підвищити ціну подальшої агресії для росії». Він підсумував: «У них немає причин сидіти за столом переговорів».
Нагадаємо, що іранські державні ЗМІ раніше повідомили про прибуття міністра закордонних справ Ірану Аббаса Аракчі до Москви, де 23 червня він проведе консультації з високопосадовцями, включаючи президента рф Володимира Путіна. Нещодавня пропозиція Путіна допомогти в переговорах з Тегераном була фактично відхилена президентом США Дональдом Трампом, хоча раніше американський лідер не відкидав таке посередництво.