Головна Економіка Свириденко повідомила про початок експорту українського зерна через порти Хорватії

Свириденко повідомила про початок експорту українського зерна через порти Хорватії

by Max

Українське зерно почало експортуватися через хорватські порти – про це заявила міністерка економіки Юлія Свириденко на саміті ініціативи Трьох морів у Бухаресті, передає пресслужба Мінекономіки.

За повідомленням, питання експорту української аграрної продукції через хорватські порти було одним із пунктів порядку денного двосторонньої зустрічі Свириденко з прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем.

«Українське зерно вже пішло на експорт через хорватські порти. Дякуємо за таку можливість. Цей торговий шлях хоч і нішевий, але вже користується популярністю. Ми готові його розвивати, розширюючи можливості транспортного коридору», – сказала вона.

Читайте також: Хорватський шлях. У чому важливість експортного зернового коридору на Адріатику?

Вона додала, що цей маршрут буде важливим для двосторонньої торгівлі між Україною та Хорватією.

Також сторони обговорили співпрацю в напрямках розмінування і розслідування воєнних злочинів. Зокрема, Пленкович запропонував допомогу Україні у розслідуванні воєнних злочинів, посилаючись на досвід Загреба в цьому. Йдеться про обмін досвідом і експертизою Хорватії зі створення інститутів спеціальних прокурорів та спеціальної поліції, які проводять розслідування скоєних під час війни злочинів.

У серпні Офіс президента повідомив, що хорватська сторона підтвердила готовність надавати порти на Дунаї та в Адріатичному морі для транспортування українського зерна. У липні про таку можливість повідомляло Міністерство закордонних справ.

Ще новини