Головна Економіка Світовий банк повідомив про виділення понад 200 млн дол Україні на екстрені ремонти пошкодженого війною житла 

Світовий банк повідомив про виділення понад 200 млн дол Україні на екстрені ремонти пошкодженого війною житла 

by Max
Світовий банк повідомив про виділення понад 200 млн дол Україні на екстрені ремонти пошкодженого війною житла 

Світовий банк надасть Україні 232 мільйони доларів на компенсації за дрібні ремонти приватних будинків і квартир, які постраждали від російського вторгнення. За розрахунками, відповідне фінансування дасть змогу відшкодувати витрати на усунення часткових пошкоджень і ремонти 98 тисяч окремих будинків і 8 тисячам сімей у 160 багатоквартирних будинках у п’яти регіонах.

«Проєкт підтримає уряд України у створенні засад для сталого, інклюзивного та зеленого відновлення – це колосальне завдання, яке потребуватиме часу та значної міжнародної підтримки», –заявила віцепрезидент Світового банку у справах регіону Європи та Центральної Азії Антонелла Бассані.

Крім фінансування на 232 млн дол, згодом очікується додаткове видіення близько 800 млн дол від Світового банку та партнерів у вигляді кредитних гарантій, грантів та інших внесків.

«Цей проєкт покликаний допомогти полагодити приблизно ті дві третини пошкоджених житлових будинків в країні, які вважаються придатними для ремонту», – йдеться в повідомленні.

За інформацією Світового банку, станом на лютий 2023 року загальна вартість завданої шкоди житловому сектору України оцінювалася у понад 50 мільярдів доларів. За оцінками, від вторгнення РФ постраждало близько 1,4 мільйона житлових об’єктів, в яких проживає 3,5 мільйона людей.

Ще новини