Федеральний суддя США Джеймс Боасберг ухвалив рішення, згідно з яким адміністрація президента Дональда Трампа зобов’язана зберегти всі повідомлення, надіслані через додаток Signal в період з 11 по 15 березня. Це стосується планування атак на хуситів у Ємені.
Про це розповідає Наголос
Іск на федеральні відомства, які брали участь у чаті Signal, подала організація «Американський нагляд» (American Oversight). Вони стверджують, що використання програми, яка автоматично видаляє повідомлення через певний час, порушує федеральний закон про ведення діловодства.
Важливість збереження записів
«Ми вдячні за рішення судді, яке запобігає подальшому знищенню цих важливих записів. Громадськість має право знати, як приймаються рішення щодо війни і національної безпеки – підзвітність не зникає лише тому, що повідомлення було налаштоване на автоматичне видалення», – зазначила в.о. виконавчого директора American Oversight.
Генпрокурорка США Пем Бонді звинуватила суддю Боасберга в упередженості, заявивши, що він не має права розглядати справи, пов’язані з адміністрацією Трампа. Сам Трамп раніше закликав до імпічменту Боасберга через інше рішення, пов’язане з депортацією венесуельських мігрантів.
Листування високопосадовців
Журнал The Atlantic опублікував повний текст листування високопоставлених американських чиновників, включаючи главу Пентагону та віцепрезидента США. У листуванні містяться дані про час американських ударів по єменських хуситах, типи літаків, які використовувалися, а також попередня інформація про результати цих операцій.
Раніше міністр оборони США Піт Геґсет запевнив, що жоден представник адміністрації президента Трампа «не надсилав текстові повідомлення про воєнні плани» в месенджері Signal. Він назвав Джеффрі Ґолдберга, який розповів про секретний чат, «брехливим та дискредитованим журналістом».
Варто зазначити, що 24 березня головний редактор журналу The Atlantic Джеффрі Ґолдберг поділився інформацією про те, як команда Трампа з національної безпеки помилково включила його в секретний чат, де обговорювалися удари по хуситах. Чат називався Houthi PC small group («Невелика група щодо хуті») і містив деталі про майбутні удари, включаючи цілі та послідовність атак.
Журналіст з’явився в чаті під ініціалами JG, припускаючи, що його додали помилково замість іншого високопосадовця Білого дому з такими ж ініціалами. Спочатку він не сприймав листування всерйоз, але зрозумів серйозність розмови, коли почали надходити нові повідомлення.