Суд у Сполучених Штатах нещодавно задовольнив запит Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода (РВЄ/РС) на тимчасовий обмежувальний припис. Це рішення, яке було ухвалено окружним судом у Вашингтоні, має на меті призупинити закриття мовника на період розгляду позову, поданого проти Агентства США з глобальних медіа (USAGM) щодо фінансування, яке надається Конгресом.
Про це розповідає Наголос
Судове рішення та його наслідки
У своєму рішенні суд зазначив, що USAGM, ймовірно, вчинило «свавільно та примхливо», зупинивши фінансування РВЄ/РС, і що це може призвести до «непоправної шкоди» для мовника, якщо це рішення буде реалізоване. Окружний суддя Ройс Ламберт підкреслив, що тимчасовий припис необхідний для запобігання закриттю Радіо Свобода, оскільки компанія має шанси на успіх в судовому слуханні.
Ламберт заявив: «Керівництво USAGM не може одним реченням міркування, яке практично не пропонує пояснень, змусити РВЄ/РС закритися – навіть якщо президент сказав їм це зробити». Загроза фінансуванню Радіо Свобода викликала хвилю підтримки з боку медіа-наглядачів, аналітиків та прихильників демократії.
«Ми цінуємо продумане та бездоганне рішення судді Ламберта не дати USAGM ігнорувати волю Конгресу», – прокоментував президент і генеральний директор Радіо Свобода Стівен Капус.
Подальші кроки у справі
Суддя також зазначив, що USAGM не надало жодного обґрунтування свого рішення про скорочення фінансування. У своїй ухвалі Ламберт вказав, що вимога USAGM використовувати кошти для погашення фінансових зобов’язань, а не для операційної діяльності, є «функціональним еквівалентом їх неотримання взагалі». Це може призвести до значних проблем для Радіо Свобода, включаючи розрив контрактів та знищення довіри, встановленої протягом десятиліть.
Наступним кроком стане розгляд запиту Радіо Свобода на попередню судову заборону, що вимагатиме від USAGM надати близько 77 мільйонів доларів, які були виділені Конгресом на діяльність компанії до кінця фінансового року. Очікується, що суд ухвалить рішення на цю тему найближчими тижнями.
Майбутнє Радіо Свобода залишається невизначеним, але політики Європейського союзу вже розглядають можливість підтримки мовника, підкреслюючи важливість його діяльності для забезпечення надійних новин у регіонах, що піддаються цензурі.