Печерський суд Києва знову продовжив запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання для голови «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна, повідомив Центр 17 жовтня.
Таким чином, обмеження та процесуальні обов’язки, покладені на Шабуніна, залишатимуться в силі до 2 листопада.
Шабуніна підозрюють в ухиленні від проходження військової служби за сприяння командира військової частини.
Центр протидії корупції 13 серпня заявив, що правоохоронці приїхали на Харківщину, де проходила служба Шабуніна, щоб вручити йому оновлену підозру. У ЦПК зазначили, що Державне бюро розслідувань «не змінює раніше кваліфіковані злочини і не додає нових статей, змінюють опис обставин вчинення злочину».
Державне бюро розслідувань пояснило, що «оскільки обставини вчинення злочину змінилися, … змінено також підозру, однак без зміни кваліфікації злочину. Йому, як і раніше, інкримінують ухилення від військової служби і шахрайство. Розслідування триває».
Крім того, 13 серпня ДБР повідомило про нову підозру командиру Шабуніна.
11 липня було відомо про обшуки у Шабуніна за місцем служби та вдома. Згодом у ДБР повідомили, що підозрюють активіста у систематичному ухилянні від проходження військової служби й використанні транспортного засобу ЗСУ без законних підстав.
ЦПК припускає, що обвинувачення ДБР стосуються епізоду й періоду часу з вересня 2022 року по лютий 2023 року, коли під час перебування його підрозділу ТрО на Київщині в Сухолуччі Шабунін, за даними ЦПК, був відряджений до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Організація назвала обвинувачення ДБР абсурдними.
Шабунін вважає кримінальні провадження проти нього «кроком на шляху до корупційного авторитаризму Зеленського». Офіс президента цю справу не коментував.
15 липня суд призначив Шабуніну запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.
У березні минулого року голова правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін стверджував, що Державне бюро розслідувань зареєструвало проти нього два кримінальних провадження за нібито ухилення від військової служби і підробку документів від НАЗК.
Він наголосив, що не ухиляється від військової служби, а також опублікував фото військового квитка, де вказано, що він склав військову присягу 25 лютого 2022 року. Шабунін вважає справи проти нього «ідіотичними».
Тоді у ДБР заявили, що кримінальну справу щодо Шабуніна зобов’язав відкрити суд.